Almanya’da bir başka zaman

Festi Ramazan

Festi Ramazan 2018

AVRUPA`DA BASKA ZAMAN FESTI RAMAZAN

Avrupa’da bu yıl 7. kez düzenlenecek olan ve Avrupa’nın en büyük Ramazan etkinliği olan Festi Ramazan yine insanların kalbinde büyülü bir heyecan, kalp atışlarında sevinç ve mutluluk bırakacak.

İlk kez 2012’de düzenlenen Festi Ramazan‘da yüzbinlerin ziyaret ettiği Anadolu’nun bütün renklerini, ümidini, arzusunu, adeta Tur dağında ışık görmüş Musalar gibi ufkumuzu aydınlatan ve Ramazan’ın tüm bereketiyle Dortmund’ta, bir kez daha buluşup, bir kez daha kucaklaşacağız.

Her yıl Ramazan ayında 30 gün boyunca 100 dönümlük alanda, Anadolumuzu adeta Dortmund’da taşıyıp kültürel mirasımızın her alanda tematik stantlarını, manevi programlar, seminerler, birbirinden renkli etkinliklerle, büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirmenin, haklı gurur ve onurunu yaşıyoruz.

Hiç şüphesiz şu veya bu şekilde milletine, memleketine, insanına, bu hizmeti sunmak için binlerce kilometrelik yollardan ve sadece bu ayda kültürümüzü bizden sonraki nesillere taşımak, ikinci vatanımız olan Almanya’da Alman komşularımıza kültürümüzü tanıtmak, entegrasyona fayda sağlamak için birlik ve beraberliği sağlamak için birşeyler yapmalı. Festi Ramazan’ınız hayr’ ola…

30 gün Festival Ramazan

Ramazan ayında 30 gün boyunca sahura kadar acık olan Festiramazan’da manevi programlar, seminerler, birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Aynı anda 10 bin kişinin iftar yapabileceği festival alanında, çocuklar için lunapark, 1000 kişilik kafeterya ve mescit bulunuyor.

Sponsorluk ve standlar

Markanızı ve ürünlerinizi yüz binlere ulaştırmak için stand yerinizi ayırtın.

Bize ulaşmak için:

Telefon: 0231 47547754
Adres: Fredenbaumplatz, 44145 Dortmund, Deutschland
E-Posta: info@festiramazan.com