Almanya’da bir başka zaman

Festi Ramazan

Festi Ramazan 2019

AVRUPA`DA BASKA ZAMAN FESTI RAMAZAN

Avrupa’da bu yıl 8. kez düzenlenecek olan ve Avrupa’nın en büyük Ramazan etkinliği olan Festi Ramazan yine insanların kalbinde büyülü bir heyecan, kalp atışlarında sevinç ve mutluluk bırakacak.

İlk kez 2012’de düzenlenen Festi Ramazan‘da yüzbinlerin ziyaret ettiği Anadolu’nun bütün renklerini, ümidini, arzusunu, adeta Tur dağında ışık görmüş Musalar gibi ufkumuzu aydınlatan ve Ramazan’ın tüm bereketiyle Dortmund’ta, bir kez daha buluşup, bir kez daha kucaklaşacağız.

Her yıl Ramazan ayında 30 gün boyunca 100 dönümlük alanda, Anadolumuzu adeta Dortmund’da taşıyıp kültürel mirasımızın her alanda tematik stantlarını, manevi programlar, seminerler, birbirinden renkli etkinliklerle, büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirmenin, haklı gurur ve onurunu yaşıyoruz.

Hiç şüphesiz şu veya bu şekilde milletine, memleketine, insanına, bu hizmeti sunmak için binlerce kilometrelik yollardan ve sadece bu ayda kültürümüzü bizden sonraki nesillere taşımak, ikinci vatanımız olan Almanya’da Alman komşularımıza kültürümüzü tanıtmak, entegrasyona fayda sağlamak için birlik ve beraberliği sağlamak için birşeyler yapmalı. Festi Ramazan’ınız hayr’ ola…

DEV FUAR ALANI

Festi Ramazan’da Ramazan’ın bütün renklerine, eğlencelerine, şenliklerine yer var. Anadolu’nun eşsiz lezzetlerinden, geleneksel el sanatlarına kadar, kültürel mirasımızın nadide örnekleri 120 tematik stantta sergileniyor.

Çocuklara özel Ramazan şenliği

Festi Ramazan’da Ramazan boyunca her gün çocuklara yönelik özel programlar düzenleniyor. Şenlikler çerçevesinde Karagöz-Hacivat ve kukla gösterileriyle Almanya’da yaşayan gurbetçiler, Ramazan neşesini birlikte yaşıyor.

Yaşayan Kültürel Mirasımız

Anadolu’nun binlerce yıllık kadim tarihinden süzülerek gelen zengin mirası, gelenekleri, mehteranı, musikisi, bizzat ustalarının elinde şekil bulan el emeği göz nuru eserleri Festi Ramazan’da sizi bekliyor.

El emeği göz nuru eserler

Medeniyetimizin zarafetini taşıyan, hat, tezhip, ebru ve geleneksel Türk el sanatları… Festi Ramazan, kültürel mirasımızın müstesna örneklerine tanıklık etme fırsatı sunuyor.

Kubbede bir hoş sada: Türk Musikisi

Asırların süzgecinden geçerek incelen Türk Musikisi; ruhunu neyle, ve kanunla arındırmak isteyenler için Festi Ramazan’da…

Almanya’da Anadolu Rüzgarı

Yöresel Oyunlar ve folklor gösterileriyle Almanya’da Anadolu rüzgarı esiyor. Aydın’ın zeybekleri, Ankara’nın seymenleri, Erzurum’un Dadaşları… Festi Ramazan’da buluşuyor.

Anadolu’nun şiirsel lezzetleri

Anadolu mutfağı; bir sanat atölyesi gibi, şiir gibi, şarkı gibi, türkülerimiz gibi… Nerede olursak olalım, tarhananın, güvecin, pastırmanın, mısır ekmeğinin mis gibi kokusunu duysak bir sıla hasreti doldurur içimizi… Bizi biz yapan, kardeş kılan bilgelik dolu Anadolu lezzetleri, Festi Ramazan’da…

30 gün Festival Ramazan

Ramazan ayında 30 gün boyunca sahura kadar acık olan Festiramazan’da manevi programlar, seminerler, birbirinden renkli etkinlikler gerçekleştiriliyor. Aynı anda 10 bin kişinin iftar yapabileceği festival alanında, çocuklar için lunapark, 1000 kişilik kafeterya ve mescit bulunuyor.

Sponsorluk ve standlar

Markanızı ve ürünlerinizi yüz binlere ulaştırmak için stand yerinizi ayırtın.

Bize ulaşmak için:

Telefon: +49231 47547754
Adres: Nelsons Europe GmbH - Kleyer Weg 3 - 44149 Dortmund Almanya
E-Posta: info@festiramazan.com